Endast registrerade användare kan översätta artiklar
Logga in Bli medlem
Although Aster glehni has been reported to prevent diabetes mellitus, hypercholesterolemia, insomnia, and cardiovascular disease, the anti-inflammatory effect of Aster glehni in colonic tissue remains unclear. In this study, we investigated the anti-inflammatory effects and the underlying molecular
Den mest kompletta databasen med medicinska örter som stöds av vetenskapen
Fungerar på 55 språk
Växtbaserade botemedel som stöds av vetenskap
Örter igenkänning av bild
Interaktiv GPS-karta - märka örter på plats (kommer snart)
Läs vetenskapliga publikationer relaterade till din sökning
Sök efter medicinska örter efter deras effekter
Organisera dina intressen och håll dig uppdaterad med nyheterna, kliniska prövningar och patent
Skriv ett symptom eller en sjukdom och läs om örter som kan hjälpa, skriv en ört och se sjukdomar och symtom den används mot. * All information baseras på publicerad vetenskaplig forskning