Endast registrerade användare kan översätta artiklar
Logga in Bli medlem
Aster spathulifolius Maxim (AS), a perennial herb of the genus Aster within the family Asteraceae, induced weight loss in a rat model of diet-induced obesity. We hypothesized that AS could also reduce body weight in obese humans. Therefore, we performed a randomized, double-blind, placebo-controlled
Logga in Bli medlem
Many epidemiological observational studies suggest that a high-fat diet (HFD) accelerates the risk of colorectal cancer (CRC). Inflammation can play a key role in the relationship between colon cancer and HFD. Although reported by several studies, controlled experimental studies have not explored
Den mest kompletta databasen med medicinska örter som stöds av vetenskapen
Fungerar på 55 språk
Växtbaserade botemedel som stöds av vetenskap
Örter igenkänning av bild
Interaktiv GPS-karta - märka örter på plats (kommer snart)
Läs vetenskapliga publikationer relaterade till din sökning
Sök efter medicinska örter efter deras effekter
Organisera dina intressen och håll dig uppdaterad med nyheterna, kliniska prövningar och patent
Skriv ett symptom eller en sjukdom och läs om örter som kan hjälpa, skriv en ört och se sjukdomar och symtom den används mot. * All information baseras på publicerad vetenskaplig forskning